Klipy reklamowe – nowy wymiar

W ostatnim czasie serwisy wideo przeżywają niezwykły rozkwit i cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że świat oszalał na punkcie ruchomych obrazów w Internecie. Dlaczego nie wykorzystać tego w reklamie?

Jaka jest popularność materiałów wideo w sieci?
Jaką formę mogą przybierać materiały reklamowe?
Gdzie można wykorzystać wideo reklamowe?
Dlaczego obraz ma przewagę nad tekstem?
Czy wiesz, że internauci chętniej klękają w linki prowadzące do filmów niż do materiału tekstowego?

Potęga ruchomych obrazów

Internauci, zamiast czytać, wolą oglądać. Materiały wideo stały się tak powszechne w sieci, że ich brak, np. na temat konkretnej firmy lub produktu, może zostać odebrane, wręcz, negatywnie. Tak naprawdę, przemiany zachodzące w świecie wirtualnym wymagają, by dysponować, nawet krótkim, wideo. Filmy reklamowe w takich serwisach, jak np. YouTube, nikogo już nie dziwią i są nawet poszukiwane.

Warto pamiętać o tym, że żyjemy w świecie obrazkowym i to właśnie ruchomy obraz oddziałuje na nas najsilniej.

Skuteczna forma przekazu

Reklama w postaci wideo jest nie tylko bardzo skuteczną formą przekazu, ale także bardzo atrakcyjną w sferze wizualnej. Firmę, produkt lub usługę można zaprezentować poprzez ciekawy pomysł na filmik, poprzez animację 3D, flash albo poprzez połączenie tradycyjnego obrazu z animacją. Taki materiał można wykorzystywać na stronach internetowych, na Facebooku, na płytach DVD lub emitować na spotkaniach i targach.

Przy realizacji klipu reklamowego warto położyć duży nacisk na pomysł.