Filmy wizerunkowe, czyli poszukiwanie wymiernych efektów

Marketing znalazł naprawdę mocną formę oddziaływania na odbiorcę. Okazało się, że do budowania pozytywnego przekazu na temat firm lub produktów można wykorzystać, po prostu, film.

Dlaczego przekaz promocyjny w formie filmu jest skuteczny?
Do czego firma może wykorzystać przekaz wideo?
Jak skutecznie zaistnieć na nowym rynku dzięki Internetowi?
Jakie były początki przekazów wizerunkowych?
Czy wiesz, że film opowiadający o firmie powinien być krótki, ale przyciągający uwagę widzów poprzez dynamiczny montaż i niebanalne ujęcia?

Nieśmiałe początki

X Muza znała już od dawna rozwiązania typu product placement, czyli lokowania produktu. W dużym skrócie można określić to zjawisko, jako prezentowanie konkretnych marek na ekranie, wplecione w tok fabuły. Można podać wiele przykładów, np. bohater palił papierosy konkretnej firmy lub jeździł samochodem wybranej marki. Jednak rozwój Internetu stworzył nowe możliwości i sprawił, że mamy obecnie wielki boom na materiały wideo wizerunkowe.

W ostatnich latach filmy stały się podstawowym narzędziem PR.

Nowe możliwości

Można stwierdzić, że wspomniane powyżej filmy stały się kolejnym krokiem, poziomem w stosunku do tradycyjnego product placement. Internauci bardzo chętnie przeglądają wszelkiego rodzaju przekazy wideo. Coraz powszechniej korzystają z tego trendu firmy. Tworzone są obrazy wizerunkowe, które są nośnikiem informacji na temat konkretnych produktów lub na temat działania przedsiębiorstw. To właśnie poszukiwanie wymiernych efektów w postaci np. pozyskania nowych klientów lub zaistnienia na nowych rynkach. A to przecież nie wszystkie możliwości takich przekazów.

Nic tak dobrze nie wypromuje firmy, jak atrakcyjne wideo na You Tube.