Filmy produktowe i ich możliwości

Od dawna wiadomo, że kupujemy, przede wszystkim, wzrokiem. Stąd wiele towarów ma piękne, przyciągające uwagę opakowania i są w odpowiedni sposób eksponowane na półkach sklepowych. Co jednak, gdy sprzedajemy na odległość?

Jakie zalety ma film produktowy?
Jak skutecznie sprzedawać produkt przez Internet?
Na czym powinien koncentrować się film prezentujący produkt?
Jak podnieść konwersję sprzedaży przez Internet?
Czy wiesz, że dobrze przygotowany materiał wideo może zwiększyć konwersję sprzedaży nawet do 46%?

Ginąca wiarygodność

Wielu sprzedawców internetowych przekonało się boleśnie, że samo, atrakcyjne nawet, zdjęcie towaru już nie wystarcza, by sprzedać produkt. W dobie powszechnego użycia takich programów, jak np. Photoshop, wiarygodność zdjęć dramatycznie spadła. Zmieniły się również przyzwyczajenia Internautów, którym już nie wystarcza samo czytanie o produkcie.

Film nie umożliwi dotknięcia produktu, ale poprzez zbliżenia i pokazanie detali może znacząco wpłynąć na decyzję zakupową klienta.

Perswazja zakupowa

Rozwiązaniem na powyższe problemy jest wideo produktowe. To odpowiedź na potrzebę klientów dotykania produktu i oglądania go z każdej strony. Taki materiał powinien pokazywać dokładnie zawartość opakowania oraz powinien prezentować możliwości i najważniejsze funkcje produktu. Oczywiście, podstawowym celem takiego filmu jest przekonanie klienta do zakupu.

Sztuka sprzedaży polega na rozwianiu wątpliwości klienta podczas procesu zakupowego.